5. KISADAN HİSSE KISA FİLM YARIŞMASI

Başvuru Formu

KAYIT DURUMU

logo

Yönetmen Bilgileri

  • Yönetmen Fotoğrafı:
  • Yapım Tarihi:

Film Bilgileri

  • Film Afişi:

Kayıt sözleşmesini dikkatli okuduktan sonra kabul ediniz.

Sözleşme

5. KISADAN HİSSE FİLM FESTİVALİ

KATILIM KOŞULLARI

1. Yarışmaya kurmaca, belgesel ya da animasyon (canlandırma) türündeki filmler başvurabilir. Yarışmaya katılan tüm filmler genel ve liseler arası kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirilecektir. Yarışmanın yapılabilmesi için her bir kategoride toplamda en az 20 filmin başvuru yapmış olması gerekmektedir. Bu sayıya ulaşılamazsa yarışma açılmaz.

2. Kısa film yarışmasına 35 mm’lik ve 16 mm’lik filmler ile video tekniği veya dijital teknoloji ile çekilmiş yapımlar katılabilir.

3. Yarışmaya yurt içinden ve yurt dışından Türkiye uyruklu tüm yapımcı ve yönetmenler katılabilir.

4. Yarışmaya, jenerik dahil süresi 30 dakikayı aşmayan yapımlar katılabilir. Jüri gerekli gördüğü takdirde süre kısıtlamasında esnek davranabilir. Yarışmacılar birden fazla eserle yarışmaya başvurabilir fakat her film için ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

5. Yarışmaya 1 Ocak 2018 tarihinden sonra tamamlanmış yapımlar katılabilir. Daha önce ulusal ya da uluslararası başka festivallere/yarışmalara katılmış ya da bu yarışmalardan ödül almış olmak “5. Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması’na katılmaya engel değildir.

6. Yarışmada film türü ve dili sınırlaması yoktur. Yabancı dildeki filmler yarışmaya Türkçe alt yazıyla katılabilirler.

7. Yarışmaya katılmak isteyenler, yarışmanın web sayfasındaki (http://www.kisadanhisse.org) başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

8. Başvuru aşamasında web sitesindeki başvuru formunun doldurulması yeterlidir. Ön elemeyi geçip finale kalan filmlerin başvuru sahipleriyle irtibata geçilecek ve şartname ile başvuru formunun ıslak imzalı kopyasını festival ekibine ulaştırmaları talep edilecektir. Yedi gün içerisinde ıslak imzalı başvuru formunu teslim etmeyen film sahiplerinin yerine ön eleme jürisinin seçeceği yedek listeden ekleme yapılacaktır.

9. Ön elemeyi geçen eser sahiplerinden istenen materyaller eksiksiz olarak yarışma adresine ulaştırılmalıdır. Aksi takdirde başvuru tamamlanmamış sayılacaktır. Başvurunun tamamlanması için imzalı başvuru formu ve sözleşmenin dışında istenen materyaller şöyledir:

- Filmin 1080p HD “.mp4”, “.mov”, “.avi” ya da “.mpg” formatındaki çıktısı.

- Filmin fragmanı


Yarışma adresi,

GENÇ ÖNCÜLER GENÇLİK SPOR VE EĞİTİM DERNEĞİ

İskenderpaşa Mah. Yeşiltekke Sok. No: 4 Fatih İstanbul

10. Yarışmaya başvuran eser sahipleri filmlerini son başvuru tarihinden sonra yarışmadan çekemezler.

11. Genç Öncüler Gençlik Spor ve Eğitim Derneği ve Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması Organizasyon Komitesi bu yönetmelik ve yarışmaya katılma koşullarında değişiklik yapma hakkına ya da ek koşullar talep etme hakkına sahiptir. Bu durumda yarışmacılara gereken uygun süre verilebilir. Başvuru sürecinde istenen belge ve dokümanları eksiksiz bir şekilde festival ofisine ulaştırmayan filmlerin başvuruları kabul edilmez.

12. Genç Öncüler Gençlik Spor ve Eğitim Derneği ve Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması Organizasyon Komitesi’nin, yarışmacıların yarışma koşullarını ihlali ya da eşdeğer bir neden ya da şüphe halinde kısa film/filmleri yarışmanın dışında tutma hakkı saklıdır.

13. Festival yönetimi başvuran filmlerin üç dakikayı aşmayacak uzunlukta bir bölümünü tanıtım amacıyla kullanım hakkına sahiptir.

14. Seçici kurul tarafından değerlendirilerek yarışmaya hak kazanan filmler, festivalin resmi internet sitesinden, sosyal medya hesaplarından ve ulusal medya aracılığıyla duyurulur. Ön elemeyi geçemeyen filmlerin sahiplerine herhangi bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir.

15. Başvuru formunda istenen film izleme-indirme bağlantısının ön eleme süresince aktif (izlenebilir) olması gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk başvuru sahibine aittir.

İrtibat:
İskenderpaşa Mh. Yeşiltekke Sk. No:4 Fatih/İstanbul
E-posta:
bilgi@kisadanhisse.org
Tel   : 0212 635 42 52 – 53

 

Kabul Ediyorum