Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buluyor

#

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda ödüller sahiplerini buluyor. Yarışmanın kazananlarına ödülleri 17 Nisan Salı günü saat 19.00’da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde takdim edilecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda ödüller sahiplerini buluyor. Yarışmanın kazananlarına ödülleri 17 Nisan Salı günü saat 19.00’da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde takdim edilecek.

 

Yarışmaya bu yıl ilgi oldukça büyüktü. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ve Karar Gazetesinin desteğiyle gerçekleştirilen yarışmaya 204 film başvurdu.

 

Bu yıl  “Güven” teması etrafında film kabulünün  gerçekleştiği yarışmada 30 film ön elemeyi geçti. Jüri başkanlığını İhsan Kabil’in yaptığı yarışma jürisinde İsmail Kılıçarslan, Abdulhamid Güler, Bünyamin Yılmaz, Emre Karapınar, Cihan Aktaş, Ayşe Şahinboy Doğan bulunuyor. Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonucu 10 film  ödüle layık görüldü.

 

Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra “Jüri Özel Ödülü”, “Genç Öncüler Özel Ödülü” ve 5 filme de mansiyon ödülü verilecek. Dereceye giren yapımların sahiplerine toplam 30 bin lira takdim edilecek. İşte ödüller:

Birincilik ödülü için: 10.000 TL

İkincilik ödülü için: 7.000 TL

Üçüncülük ödülü için: 4.000 TL

Jüri Özel ödülü için: 2.000TL

Genç Öncüler Özel ödülü için : 2.000 TL

5 Adet Mansiyon: 1000’er TL

 

 

Detaylı bilgi için;

Kısa Film Yarışması Koordinatörü

Orhan Özer

Telefon: 05383385247

Mail: genconculerhareketi@gmail.com

Adres :İskenderpaşa Mah. Yeşiltekke Sok. No:4/1 Fatih - İstanbul