6. Sezonu Başlatıyoruz

#

Kısadan Hisse ekibi olarak 6.sezonu başlattığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz; Genç Öncüleri Derneği'nin 2016 yılında sinemamızın gelişmesine katkıda bulunmak ve yeni yeteneklerin önünü açmak amacıyla başlattığı Kısadan Hisse'nin 6.sezonunu başlatıyoruz.

Kısadan Hisse ekibi olarak 6. Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması’nı başlattığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz; Genç Öncüler Derneği'nin 2016 yılında sinemamızın gelişmesine katkıda bulunmak ve yeni yeteneklerin önünü açmak amacıyla başlattığı Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması'nın 6.sını başlatıyoruz.

Baştan söyleyelim yarışmamızın tema/konu kısıtlaması yok. Son katılım tarihi 5 Eylül 2021.

Sezon boyunca usta isimlerle atölye çalışmaları, üniversite söyleşileri yapmayı planlıyoruz. Bunun yanında 7 Nisan 2020 itibariyle başlattığımız Kısa Film Yarışmamız sezonun en heyecan verici işlerinden. Tabi yarışmamıza katılan eserlerden ön değerlendirme jürimizin oluşturduğu seçkinin Kısa Film Günleri şeklinde gösterimlerini de yapacağız. Sezonun sonunda ise düzenleyeceğimiz Ödül Töreniyle jürimizin ödüle lâyık gördüğü filmleri açıklayacağız. Bu sürecin içinde gerek katılımcı gerekse de yarışmacı olarak bulunmanızdan onur duyacağız sevgili sanat sever.

6.Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması Jürisi

Geçmişte çok değerli isimlerle çalıştık. Bu sene de yine öyle, sizi jürimizle tanıştıralım; Ares Harikalar Diyarında romanı ve Tabutta Röveşata filmi gibi eserleriyle tanıdığımız yazar, yönetmen ve yapımcı usta isim; Derviş Zaim jüri başkanımız, yönetmen Ensar Altay, İÜ Sinema, öğretim üyesi Prof. Dr. Şükrü Sim, oyuncu, senarist, senarist ve yönetmen Yeşim Tonbaz jürimizin diğer kıymetli isimleri.

 

6.Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Jürisi

Ön Değerlendirme Jürimiz ise şöyle; sinema yazarı Ayşe Yılmaz, önceki sene yarışmamızdan Yağmur Olup Şehre Düşüyorum filmiyle Genç Öncüler özel ödülünü kazanan yönetmen Kasım Ördek, senarist ve yönetmen Nurdan Albamya İnce, yine önceki sene yarışmamızdan Servis filmiyle jüri özel ödülünü kazanan Ramazan Kılıç, oyuncu ve yönetmen Yiğit Ege Yazar.

 

6.Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması Danışma Kurulu

Danışma kurulumuz da şu isimlerden oluşuyor; Sinema Yazarı Tuba Özden Deniz, yazar Cevat Özkaya, yönetmen Abdulhamit Güler ve yönetmen Bekir Bülbül. Genel koordinatörümüz Aşkın Özcan, organizasyon komitesinde ise Seyyid Hamza Günhan, Cihan Demir ve Derya Demirel yer alıyor.

 

Gelelim ödüllere. Bizde eserler Genel ve Lise olmak üzere 2 ayrı kategoride değerlendiriliyor. Jürimizin belirlediği filmlere verilecek ödüller ise aşağıdaki gibidir;

Genel Kategori / Toplam Ödül; ₺ 30.000
1.lik Ödülü: ₺ 10.000
2.lik Ödülü: ₺ 7.000
3.lük Ödülü: ₺ 4.000
Jüri Özel: ₺ 3.000
Genç Öncüler Özel: ₺ 3.000
Seyirci Özel: ₺ 3.000

Lise Kategorisi / Toplam Ödül; ₺ 10.000
1.lik Ödülü: ₺ 5.000
2.lik Ödülü: ₺ 3.000
3.lük Ödülü: ₺ 2.000

O zaman; Üç, İki, Bir; Aksiyon.