Genç Öncüler Kısa Film Yarışması

#

Hayata geçirdikleri projelerle toplumda farkındalık oluşturan Genç Öncüler Hareketi yeni bir etkinliğe daha imza atıyor.

Genç Öncüler, ülkemizde gittikçe yaygınlaşan kısa film çalışmalarına destek vermek ve misyona uygun çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla “Genç Öncüler Kısa Film Yarışması” düzenleniyor.

Türkiye’nin sinema rehberi Sinefesto’nun katkılarıyla yapılan ve bu yıl ilki düzenlenecek olan yarışmanın teması da benzerlerinden epey farklı.  ‘Evsizler’ temalı kısa film yarışması ile hem sosyal bir farkındalık oluşturmak hem de genç sinemacılara destek vermek amaçlanıyor.  Genç Öncüler toplumun acı bir gerçeği olan evsizlerin durumunu gündeme taşımayı, toplumun bu konunun çözümüne yönelik çalışma üretmesi için bir hareket noktası oluşturmayı hedefliyor. Yarışma aynı zamanda üretken genç ve yetişkinlerin kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon niteliğindeki çalışmalarını desteklemeyi; kısa filmin önemini vurgulayıp gelişimine katkıda bulunmayı ve geleceğin sinemacıları olacak yeteneklerin keşfedilmesini amaçlıyor.