Ödül Törenimize Davet!

#

Genç Öncüler Gençlik Hareketi ve Türkiye’nin sinema rehberi Sinefesto‘nun katkılarıyla bu sene ilkini başlattığımız Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nın ödül törenine sayılı günler kaldı.

Geleneksel olarak devam edeceğimiz bu güzel yarışmanın heyecanını siz değerli dostlarımızla paylaşmak bizleri bir hayli mutlu edecektir.

Bu sene “Evsizler” temasıyla belirlenen yarışmaya toplam 50 film başvuru yaptı. Bunlardan 45’i yarışmaya katılma hakkı kazandı.

Hepimizin kanayan yarası olan sokakta yaşayan, göçlere zorlanan ve sığınılacak bir yer bulamayan bu insanların hayatlarını belgesel, animasyon, kurmaca ve deneysel olarak birçok kategoride yarışan genç yönetmenler senaryolarıyla bizleri bir hayli duygulandırdı.

Değerli jürimizin belirlediği 10 film finale kalmaya hak kazanacak.

Genç  Öncüler Kısa Film Yarışmasının jürisinde, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, sinema eleştirmeni İhsan Kabil, senarist, yazar Tarık Tufan, yazar Cihan Aktaş ve sinema yazarı, yönetmen Abdulhamit Güler yer alıyor.

Birinciye 7 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 2 bin lira ödül verilecek yarışma sonunda ayrıca biner liralık “Jüri Özel Ödülü” ve “Genç Öncüler Özel Ödülü”  ve Mansiyon ödülleri sahiplerini bulacak.